TELEPORADY – ZASADY PDF Drukuj Email
piątek, 30 października 2020 09:09

1.      
1. Rejestracja telefoniczna pacjentów pod numerem:

        a/ GOZ Trąbki Wielkie      -   58 682 83 10,    512 007 045

        b/ OZ Sobowidz               -   58 682 82 16 ,   512 007 047

        c/  OZ  Mierzeszyn           -   58 682 81 18,    512 007 061

 

2. Udzielane są teleporady:

           -  pacjent zostaje umówiony na teleporadę, otrzymuję dokładną godzinę i nazwisko lekarza który będzie się z Nim kontaktował;

           -  niezbędne jest podanie prawidłowego numeru telefonu przez pacjenta, z którym będzie kontaktował się lekarz;

           -  jeżeli pacjent z jakiś przyczyn nie odbierze telefonu w ustalonym terminie teleporada zostanie anulowana, lekarz jest zobowiązana do trzykrotnej próby kontaktu z pacjentem, w czasie nie krótszym niż 5 minut;

           -  weryfikacja tożsamości pacjenta przez lekarza odbywa się zgodnie z art. 25 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 o prawach pacjenta (Dz. U. z 2020 roku poz. 849), tj. na podstawie danych pacjenta zawartych w dokumentacji medycznej lub deklaracji wyboru, o której mowa w art. 10 ustawy z dnia 27 października 2017 roku o podstawowej opiece zdrowotnej.

3. Pacjent ma możliwość skorzystania ze świadczenia opieki w bezpośrednim kontakcie z lekarzem, w przypadku gdy kontakt jest niezbędny ze względu na stan zdrowia, wizyta taka zostaje ustalona w porozumieniu z lekarzem.

4. Podczas teleporady pacjent może otrzymać: e-receptę, e-skierowanie, e-zlecenie na wyroby medyczne. Sposób odbioru:

ü              -   profil na portalu: https://pacjent.gov.pl/

             -  e-receptę, e-skierowanie - generowany zostaje 4 cyfrowy KOD, który podany zostaje telefonicznie przez lekarza bądź przychodzi na numer telefonu komórkowego, podaje się go w aptece wraz z numerem PESEL;

             -  w przypadku braku dostępu do portalu pacjent.gov.pl receptę, skierowanie i zalecenia można otrzymać osobiście w rejestracji po ówczesnym umówieniu się na odbiór – data i godzina;

             -  punkt badań laboratoryjnych jest czynny 3 razy w tygodniu: poniedziałki, wtorki i czwartki. Na badania można wejść tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, na konkretny dzień i godzinę.

5. Pacjent ma możliwość złożenia zapotrzebowania na leki stałe przez kontakt telefoniczny na numery recepcji, papierowo przez skrzynkę listową  lub  e-mail:  

            a/ GOZ Trąbki Wielkie      -    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

            b/ OZ Sobowidz               -    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

            c/ OZ  Mierzeszyn            -    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

ZE WZGLĘDU NA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO PROSIMY O ZASTOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ A WIZYTY W PRZYCHODNI OGRANICZYŃ DO MINIMUM.

W PRZYCHODNI OBOWIĄZUJE ZASŁANIANIE TWARZY I NOSA MASECZKĄ OCHRONNĄ.

PRZED WEJŚCIEM JEST OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK I WYPEŁNIENIE ANKIETY COVID.

STARAJMY SIĘ NIE DOTYKAĆ NIEPOTRZEBNIE PRZEDMIOTÓW NA TERENIE PRZYCHODNI

(PORĘCZE, PRZYCISKI I KLAMKI)

DO PRZYCHODNI WCHODZĄ TYLKO PACJENCI, JEŻELI PACJENT WYMAGA OPIEKI OSOBY TRZECIEJ MOŻE Z NIĄ WEJŚĆ. POZOSTAŁE OSOBY CZEKAJĄ POZA PRZYCHODNIĄ.

DBAJMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO I BEZPIECZEŃSTWO PERSONELU PRZYCHODNI, GDYŻ W PRZYPADKU STWIERDZENIA ZAKAŻENIA NA NASZYM TERENIE BĘDZIEMY ZMUSZENI ZAMKNĄĆ PRZYCHODNIĘ, A PERSONEL PODDAĆ PRZYMUSOWEJ KWARANTANNIE.

Liczymy na Państwa wsparcie i zrozumienie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}